Parotěsná fólie

Zdravím, prosím o radu, jelikož mi jde hlava kolem. Děláme si stropy svépomoci, přičemž mi radí člověk, který se tímto živí. Měl jsem domnění, že při realizaci parotěsné fólie je nutné, aby se spoje překrývaly alespoň o 10cm. Přičemž člověk z praxe mi tvrdí, že překrytí není nutné, protože budeme parotěsnou fólii dávat po směru montážních CD a spoj mezi jednou a druhou fólii bude právě na jednom z CD - vždy po 1,5m tedy bude CD, na kterém budou chyceny 2 fólie první do půlky CD a druhá od půlky CD. Skutečně má pravdu? Předem děkuji za názory.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lab17:

Zdravím, prosím o radu, jelikož mi jde hlava kole…
@lab17 to je totální nesmysl. Parotěska se musí překrývat. Spoje je potřeba slepit oboustrannou lepící páskou a spoj navíc přelepit parotěsnou lepící páskou. Navíc pokud budete dávat parotěsku mezi CD a SDK, tak by jste měl navíc nalepit na CD vrutotěsnou pásku. Kromě toho dávat parotěsku rovnou pod SDK je problematické, pokud tam plánujete bodovky nebo tahat nějaké rozvody. Na internetu najdete kvanta doporučení od výrobcú parotěsek nebo SDK (rigips).
Odpovědět
Profilova fotka
folie se dává kolmo na profily
Odpovědět
Je to tak jak píše Zubr487 - spoj s překryvem spojený oboustrannou speciální lepenkou, okraje přesahu pak přelepené speciální lepenkou. Rozhodně používejte jen speciální lepenky. Někdo chce ušetřit a používá obyčejné lepenky, toho se vyvarujte a používejte jen ty, které jsou k tomuto účelu. Vlastnosti těchto speciálních lepenek jsou úplně o něčem jiném než u obyčejných.
Odpovědět
Děkuji za rady. Tak trochu jsem si myslel, že způsob, jaký mi řekl asi nebude úplně správný. O to horší to teda je, že je to člověk, který se tím živí.
Odpovědět
Měl bych ještě jeden dotaz - přivrtává se montážní CD k UD? Nebo tohle mi taky poradil blbost?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lab17:

Měl bych ještě jeden dotaz - přivrtává se montážn…
@lab17 Ako tu bolo povedané, nájdite si návod na SDK stropy, väčšina výrobcov SDK ich má. Tam máte všetko krásne popísané. A keď si neviete dať rady, zavolajte im na technickú podporu a behom pár minút máte fundovanú odpoveď.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od lab17:

Měl bych ještě jeden dotaz - přivrtává se montážn…
@lab17 cd profily, které jsou vsunuty do ud profilu se nesmí prošroubovávat
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?