Cena vypracovani polozkoveho rozpoctu a vykaz-vymer

Ahoj, chceme si nechat udelat polozkovy rozpocet a vykaz-vymer k projektu RD (bungalov, cca 150m2). Na kolik vytvoreni takovehoto rozpoctu vyslo Vam? Mame zatim 2 nabidky, jedna za 20k a druha za 18k a zda se nam to dost, pocitali jsme ze se vejdeme do 10.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

Ahoj, chceme si nechat udelat polozkovy rozpocet …
@cast my jsme si ho nechali dělat loni a za patrový dům cca 200m2 + dvojgaráž jsme dávali 22 000,- , ale dělal to pán, co už je v důchodu a má to jako přivýdělek. Ale záleží taky na složitosti stavby no.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

Ahoj, chceme si nechat udelat polozkovy rozpocet …
@cast Jestli se vám zdá hodně 20t za položkový rozpočet, tak to ani nezačínejte stavět....Pardon za upřímnost.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od panlorenc:

@cast Jestli se vám zdá hodně 20t za položkový r…
@panlorenc dekuji za informaci. Mohl byste se podelit o to, kolik vysel polozkovy rozpocet Vam?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

@panlorenc dekuji za informaci. Mohl byste se pod…
@cast mě se to zdá teda jako dobrá cena, si vemte, že někdo si k tomu musí sednout, projít důkladně váš projekt a pak to všechno spočítat a vypsat. Kolik to tak může zabrat dní? Pak si vemte, že cenovka na hodinu může začínat tak na 600 a vyjde vám cena..
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petr13:

@cast mě se to zdá teda jako dobrá cena, si vemte…
@petr13 dekuji za informaci. Mohl byste se podelit o to, kolik vysel polozkovy rozpocet Vam?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

@petr13 dekuji za informaci. Mohl byste se podeli…
@cast já ho nepotřeboval, stavěl jsem si svepomoci a když jsem viděl u známého položkový rozpočet, tak jsme se shodli, že je to je cár papíru s tabulkovými cenami. Dostal jsem se leckdy na poloviční ceny.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

Ahoj, chceme si nechat udelat polozkovy rozpocet …
@cast zadarmo vám to nikdo dělat nebude. Na tom není nic složitého obětujte několik večerů a udělejte si ho sám.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od edison101:

@cast zadarmo vám to nikdo dělat nebude. Na tom n…
@edison101 dekuji za informaci. Mohl byste se podelit o to, kolik vysel polozkovy rozpocet Vam?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petr13:

@cast já ho nepotřeboval, stavěl jsem si svepomoc…
@petr13 s tímto naprosto souhlasím, za mě to byly vyhozené peníze. Ceny dle ceníků, tzn. když jsem viděl výslednou sumu, zcela jsem se zděsil a přemýšlel jsem, zda vůbec máme začít stavět, jelikož skoro dvojnásobně převyšovala náš plánovaný rozpočet. Teď po roce stavby vím, že budeme rozpočet mírně navyšovat, ale ani zdaleka se nejbližšíme spočtenému rozpočtu. Znovu bych si ho nedělal. Chápu, že musí rozpočtář vychazet z ceníků, ale pak se naprosto nepotkává s realitou. Takže hlavní informace z položkového rozpočtu je, kolik je asi tak maximum, co za ten dům můžete dát, ale ve skutečnosti to snad vždycky bude méně.
Odpovědět
Zda se mi to nebo to odpovídá robot ?
Odpovědět
Důležité je mít položky rozepsané co nejpodrobněji a dle toho shánět materiál sám, protože se ceny od dodavatelů mohou značně lišit.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petr13:

@cast mě se to zdá teda jako dobrá cena, si vemte…
@petr13 Myslím, že tady dost podeceňujete hodnivoku projektanta rozpočtáře...za 600/h už dneska nikdo asni nevstává.
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od cast:

Ahoj, chceme si nechat udelat polozkovy rozpocet …
@cast Mal som v rámci projektu aj podrobný rozpočet, výsledné číslo tam bolo 12 mega. Odhad pre banku bol stanovený na 5,8 mega s 20% svojpomocou (potvrdené odhadcom)a už teraz viem, že to bude o niečo viac ako rozpočet pre banku (drahšie okná a strecha, nejaká technológia navyše), ale maximálne mega. Skúšal som si priebežne škrtať rozpočet, aby som vedel, koľko som reálne ušetril, ale úplne to nejde napasovať na reálne výdaje, tak som s tým prestal. Keby som ten rozpočet nemal, nič sa nestane, je mi zbytočný.
Odpovědět
Platil jsem před necelým rokem 8000 Kč na projekt domu bez řemesel (elektro, voda, plyn, rekuperace), bez kladečáku na podlahy a obklady, bez věcí kolem domu (terén, ploty, chodníky, branky atd.). Zpracoval ho pan Michal Kubelka, myslím, že jsem kontakt našel tady na foru. Nabídky firem se trefují zatím cca -20% až +20% od rozpočtu a největší rozdíly jsou na věcech, se kterýma jsme nepočítali, dělaly se jinak či navíc. Rozpočtovaná cena za stavbu bez výše uvedeného je kolem 6,1 mil. Kč bez DPH, odhadce banky vyhodnotil stavbu dle projektu na 7,3 mil. Kč vč. DPH i s řemesly (6.2 mil. Kč s 20% svépomocí). Realitu počítám nyní s řemesly, přípojkami a zař. staveniště, cca 6,7 mil. Kč bez DPH.
Odpovědět
Ahoj, nakonec jsme dostali jeste nekolik dalsich nabidek. V celku vetsina nabidek byla v rozmezi 15-20k, jedina pak za 12k. Akceptovali jsme nabidku za 12k. Diky vsem, kdo meli relevantni komentare.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

Ahoj, nakonec jsme dostali jeste nekolik dalsich …
@cast Dajte potom po roku stavby vedieť, či Vám to k niečomu bolo dobré. Ak si spomeniete.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@cast Dajte potom po roku stavby vedieť, či Vám t…
@roman_ Ja ten rozpocet primarne potrebuju pro vytvoreni slepeho rozpoctu a nasledneho jeho posilani v ramci poptavek na jednotlive casti stavby. To, ze dum bude nejak dle rozloctu nacenen, je mi celkem k nicemu, protoze to bude urcite dost mimo realitu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

@roman_ Ja ten rozpocet primarne potrebuju pro vy…
@cast V jaké podrobnosti projektovou dokumentaci máte?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@cast Dajte potom po roku stavby vedieť, či Vám t…
@roman_ Rozumím, že vy jste asi rozpočet neměl, nebo teda měl a nepoužil? Jestli ano, tak jste dával nacenit stylem chci např. podlahy a firmy z projektu naceňovali X kč....Je ale nad slunce jasný, že jste i té nejlevnější vybrané firmě něco přeplatil...a ještě jako borec nakonec tady se chlubíte, že jste ušetřil😁 Jo, to sladké nevědomí.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od panlorenc:

@roman_ Rozumím, že vy jste asi rozpočet neměl, …
@panlorenc Kde ste zase prišli na to, že som rozpočet nemal? Viete čítať? Pretože som to o pár príspevkov vyššie rozpisoval.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?