Častý kondenzát v lednici

Dobrý den. Obracím se na vás s prospou o názor či radu. Nedávno jsme pořizovali novou kuchyň a do ní i novou vestavěnou lednici. Jediné co mě zaráží je, že se neustálé na zadní stěně sráží voda. Po automatickém rozmražení voda pomalu stéká do odtokového kanálku. Pro urychlení vodu na zadní stěně utřu, vysuším, ale za několik hodin je tam zas námraza, pak sražená voda a proces se opakuje. Moje otázka zní, jestli je tak častá námraza, která se přemění v kondenzát na zadní stěně normální, nebo je třeba hledat příčinu jinde. Lednice chladí v pohodě, žádné upozornění na vysokou teplotu nehlásí, otvírá se tak nějak normálně často, teplota je nastavená na běžný 4 stupně. Fakt nevím. Před tím jsem měl klasickou ledničku a tam se žádná voda netvořila, tak nevím jeslti je to u vestavěné normální a nebo ne. Jak to máte vy, poraďte, podělte se o zkušenosti prosím. Co s tím? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den. A No Frost máme, či nikoliv? Pokud nepřítomen - tvorba zmrazku normáloš jest.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zdenos:

Dobrý den. Obracím se na vás s prospou o názor či…
@zdenos mate spravne serizeny dvirka od skrinky vs lednice? Pokud jsou spatne nastaveny nemusi se lednice uplne zavrit.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raziel628:

@zdenos mate spravne serizeny dvirka od skrinky v…
@raziel628 Zkoušel jsem je oddělat, zda by to nemohlo být tím. Ale je to pořád stejný :(
Odpovědět
Ty nové lednice to bohužel dělají, dělal mi to Liebherr v prvním domě a teď i AEG v druhém. Podle opraváře bohužel normální stav, jen je potřeba čistit ten odtokový kanálem. Přîšte si koupím lednici monoklimatickou a bude klid.
Odpovědět
Profilova fotka
Podle mě to závisí na značce, měli jsme stejný problém s předchozí lednicí, ale neměnilo se to po žádných úpravách. Koupili jsme novou. 😓
Odpovědět
Normální z fyzikálního hlediska to dělat musí.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zdenos:

Dobrý den. Obracím se na vás s prospou o názor či…
@zdenos Nemyslím si že 4 stupně je správně, to bývá měřeno uprostřed, dole může být 0-1 a to může namrzat zelenina ve spodních přihrádkách. O to je pak vetší spotřeba a větší námraza na vnitřím výměníku. Já mám na Liebherr nastaveno 6.
Odpovědět
Podobný problém máme aj my, no v mrazničke. Nevieme sa tej námrazy zbaviť a po novom nám niečo začalo akoby vytekať zo spodu. neviete čo to môže byť ?
Odpovědět
Profilova fotka
Já si také myslím že tam by bylo už lepší zainvestovat do nové no frost lednice. Máte-li nějaký starší model tak může to být způsobeno tím.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od michals11:

Já si také myslím že tam by bylo už lepší zainves…
@michals11 Právě to je onen svízel. Je to půl roku stará lednice s no frodst funkcí
Odpovědět
Máme lednici LG volně stojící dole je mrazák a na zadní steně v lednici nám nic neteče nekondenzuje .. mrazák díky no frost není namzrlej .. Jediné co mě trochu mrzí, že nemá 2 kompresory .. ale zas je tam lepší spotřeba.. 0,59 kwh /den
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zdenos:

Dobrý den. Obracím se na vás s prospou o názor či…
@zdenos my mame no frost lednici whirpool s mrazakem dole,9 let stara a posl.nekolik mesicu se nam zas tvori u kanalku zvetsujici se namraza. Byl u nas servisak, protahl koaxem ten kanalek az dolu,za chvili jsme to meli zas. Tak jsme uz sami zkusili jeste na koax pridelat spesl cistici pasky na fajfky-protoze uvnitr kanalku byla cervena rasa,procistilu jsme to az dolu i pak nalili trochu redeneho sava,ale za chvili namraza zas. Ze zacatku jsme rikali ze budem muset koupit novou lednici,ale ted uz jsem zklidnila hormon, lednice presto dalnormalne funguje a tak az se zacne objevovat voda v zeleninovem boxu, tak rozmrazim ve vrchni casti ten led u kanalku,a opet projedem koaxem az dolu,a pojedem dal.
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od zdenos:

@michals11 Právě to je onen svízel. Je to půl rok…
@zdenos A návod nebo tedy obsluha co na to říká? Tímto pádem když má jen půl roku by měla být ještě v záruku, zkuste ji vyreklamovat.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zdenos:

Dobrý den. Obracím se na vás s prospou o názor či…
@zdenos my máme jeden rok starou vestavěnou lednici Siemens (jen lednici ne s mrazákem) a taky je na zadní stejné spousta kapek a když náhodou něco opru o zadní stěnu hned to namrzne. Ale ničemu to nevadí a neřeším.
Odpovědět
i jste to vyřešili nějak?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?